Myjnia automatyczna


W nowo wybudowanej hali otworzyliśmy automatyczną myjnię z portalem trzyszczotkowym firmy FWA Munstermann & Niemann GmbH z Hamburga Modele Berlin, które są montowane w Niemczech i wielu krajach UE. W pełni zautomatyzowana myjnia przeznaczona do mycia samochodów ciężarowych, autobusów i wszystkich rodzajów samochodów osobowych.

Obudowana myjnia wyposażona jest w dwie szczotki boczne i szczotkę górną, co umożliwia mycie przednich i tylnych części samochodów oraz pozwala na podwójne mycie części bocznych i górnych. Maszyna myjąca automatycznie przesuwa się w przód i tył. Schodzące się pośrodku auta szczotki boczne myją część przednią i tylną pojazdu, a górna szczotka zmienia odpowiednio kierunek obrotów. Rury z dyszami dostarczają wodę na szczotki podczas mycia i płukania. Dozowanie środków czyszczących i osuszających odbywa się dzięki tłokowym pompom dozujących zabudowanych w portalu. Podczas przejazdu do przodu używana jest woda z dodatkiem środków czyszczących, natomiast podczas powrotu używana jest woda z dodatkiem środków suszących. Szczotki samodzielnie dopasowują się do rodzaju nadwozia. W trakcie mycia przyczepa nie musi być odłączana, górna szczotka myje przyczepę aż do wysokości dyszla, istnieje też możliwość ręcznej regulacji pracy szczotek np. przy omijaniu anten samochodowych, sygnałów itp.

Myjnia ręczna


Dla bardziej wymagających klientów mamy w swojej ofercie ręczne mycie pojazdów na drugiej ścieżce myjni. Na tej ścieżce można jednocześnie myć trzy pojazdy. W ten sposób skracamy czas oczekiwania na usługę. Pojazd zostaje spłukany wodą pod wysokim ciśnieniem następnie nanoszona jest piana aktywna. Po czasie około trzech minut piana jest spłukiwana pod wysokim ciśnieniem i pojazd myty jest ręcznie. Następnie nanoszony jest wosk i pojazd jest osuszany.

Ważna jest dbałość o wnętrze pojazdu nie tylko pod względem estetycznym, ale i higienicznym. Mamy w swojej ofercie odkurzanie wnętrza pojazdu wraz z czyszczeniem i konserwacją tapicerki i cokpitów.

Proponuję przynajmniej raz w roku przeprowadzenie odkażania wnętrza pojazdu i klimatyzacji w celu usunięcia nieprzyjemnych zapachów. Stosowanie chemii w postaci pianek wprowadzanych do kanałów wentylacyjnych przynosi połowiczny skutek. Proponuję odkażanie pojazdu za pomocą ozonowania i jonizacji powietrza w kabinie samochodowej. Zabieg ten trwa około 30-minut w zależności od wielkości pojazdu. Ozon zabija bakterie, wirusy, zarodniki, pleśnie i inne organizmy. Trzy do pięciu sesji potrafi usunąć zapach dymu papierosowego z samochodu zakupionego od nałogowego palacza lub zapachu zwierząt. Pozostająca na siedzeniu sierść jest nie tylko źródłem nieprzyjemnego zapachu, ale też siedliskiem riketsji - bezwzględnych pasożytów wewnątrzkomórkowych, które nie tylko działają alergennie, ale też mogą wywołać wiele chorób.

Ozon jest to 3 atomowa cząsteczka tlenu, która wnika w tapicerkę na głębokość 3-4 mm usuwając zapachy. Wiązanie 3 atomu jest bardzo nietrwałe i w krótkim czasie od wytworzenia ozon ulega rozpadowi na obojętną cząsteczkę tlenu O2. Ozon w wyższych stężeniach jest szkodliwy dla zdrowia i dlatego po sesji wietrzymy samochód przez pół godziny.

Obejrzyj

Kontakt